Профіцит

До ГО «Право на захист» звернувся депутат Прилуцької міської ради Олег Шевель з проханням розмістити на наших медіа-ресурсах статтю, розміщену нижче.

Від себе хочемо додати – пропозиція депутата Шевеля розглядалась на засіданні Громадської ради при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради, Громадська рада рекомендувала розглянути дане питання на сесії Прилуцької міської ради (як і нашу «Програму підтримки осіб, мобілізованих до лав Збройних сил України та інших військових формувань України, учасників антитерористичної операції та учасників бойових дій в Афганістані та на території інших держав і членів їх сімей – мешканців міста Прилуки на 2016-2020 роки»), але міський голова Ольга Попенко одноосібно вирішила не вносити дані питання на розгляд сесії та пояснила, що Громадська рада не є дорадчим органом.

Може, воно і так – Ользі Михайлівні видніше, хоча «Положення про громадську раду при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради» говорить дещо інше – «Громадська рада при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами та справами територіальної громади, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики та політики місцевого самоврядування.»

Власне, хто правий, хто ні – робіть висновки самі. Нижче наводимо матеріал Олега Шевеля без купюр.

Запропонований метод облаштування дорожнього покриття запобігає корупційну складову, яка дає можливість реально відслідкувати обсяги виконаної роботи.

На позачерговій сесії Прилуцької міської ради, що відбулася 15 липня поточного року головним питанням було розподілення профіциту (перевиконання дохідної частини бюджету за перше півріччя 2016 року), який становив 17 046 600.00 грн. Я пропущу питання, яким чином відбувався сам розподіл, та більш детально зупинюся на тій пропозиції, яку за рахунок наявного профіциту я хотів реалізувати. Свого часу до мене зверталися мешканці мікрорайону «Газовий» який територіально поділено, якщо не помиляюся, на три виборчі округи, з проханням вирішити питання поліпшення дорожнього покриття вулиці Польової на ділянці від вулиці Чехова до вулиці Костянтинівської. Необхідність даного поліпшення була зумовлена тим, що на цій вулиці немає ні світла, ні тротуарів, ні дороги і, якщо в літній період по цій вулиці ще якось пересуватися можна, то з настанням осінньо-зимового періоду піша прогулянка чи автомобільна поїздка згаданою ділянкою вулиці перетворюється в екстрим-подорож, фіналом якої може бути багато не самих приємних місць нашого міста таких як: лікарня, бо травмуватися на даній вулиці не є проблема, майстерня з ремонту взуття , бо останнє не витримує таких умов експлуатації, або ж станція технічного ремонту автомобілів, які у згаданий період року втрачають керованість на такій дорозі і все пробують в‘їхати або ж в паркан сусіднього двору або в зустрічний автомобіль, бо розминутися на цій дорозі нереально - її потрібно розширити. Крім мешканців даної вулиці, від її стану потерпають мешканці таких вулиць як: 1-й в‘їзд Вишневий, 2-й в‘їзд Вишневий, відгалуження вулиць Білецького-Носенка та Раскової та інших суміжних вулиць, чиї мешканці, встаючи з автобуса №5 на вулиці Костянтинівській чи вулиці Чехова, змушені добиратися до своїх домівок по розбитій та неосвітленій проїзній частині вулиці Польової.

Отримавши таке звернення від громади як я повинен був діяти? Є два варіанти - для «галочки» і такий, який направлений на вирішення проблеми. Я обрав варіант номер два тому що, коли громада тобі довіряє відстоювати свої інтереси, ти повинен це робити, не зважаючи на перепони, які ставить перед тобою життя або ж місцева влада. Але коротко зупинюсь на варіанті номер один, все досить просто - можна було згадану проблему викласти в листі до міського голови та отримати від неї гарно підготовлену відписку і з отриманим папірцем ходити по мікрорайону та говорити: дивіться - я що міг зробив, а ось голова не хоче вирішувати вашу проблему, тому всі претензії до неї як до очільниці міста. До речі в міській раді є негласне правило давати громаді побільше позитивних відповідей, або ж втягуватися з людиною в переписку і обіцяти вирішити її проблему із року в рік, і таким чином формувати позитивний імідж влади.

Тепер про варіант номер два:

Крок №1. Першочергово я поспілкувався з громадою згаданих вулиць і переконався , що їм ця проблема по справжньому болить, результатом спілкування стало оформлення колективного звернення до міського голови, яке і було передано адресату.

Крок №2. Звернувся до міського голови, щоб вона дала доручення своїм посадовцям вивчити дану проблему та запропонувати шляхи її вирішення. Посадовці нібито проблему вивчили та надали відповідь: «…близько 790 погонних метрів вулично-шляхової мережі потребує виконання ремонтно-будівельних робіт та загальна кошторисна вартість становить близько 950 тис.грн.»

Крок №3. Не сподіваючись, що управлінці міської ради будуть особливо перейматися проблемою однієї з вулиць, що знаходиться на околиці міста, я звернувся до однієї з дорожніх компаній, які були обрані нашою владою для ремонту доріг та попросив їх запропонувати своє бачення вирішення даної проблеми. Люди відгукнулися і ми разом з ними виїхали на місце, після огляду якого ними було озвучено наступний план дій по покращенню дорожнього полотна вулиці Польової на ділянці від вулиці Чехова до вулиці Костянтинівської. Проблему пропонувалося вирішити наступним чином:

Етап №1 Улаштування дорожніх корит напівкоритного профілю з застосуванням автогрейдерів, глибина корита до 250 мм.

Етап №2. Улаштування одношарових основ товщиною 12 см із щебеню фракції 70-120 мм.

Етап №3. Поверхнева обробка покриттів бітумною емульсією із застосуванням митого щебеню.

Таким чином ми отримали б дорогу схожу на ту, що веде від асфальтного заводу в бік сіл Малківка та Яблунівка. Тільки, звісно, дорога була б не в тому стані, як зараз районна дорога, а повноцінна та новозбудована вулиця, яка б довго радувала своїм станом громаду. Тим більше, що дорожня компанія не бачила проблеми в тому, щоб дану ділянку дороги після її покращення взяти на безоплатне та повноцінне обслуговування на протязі гарантійного терміну, а саме на протязі трьох років. Крім вищесказаного представники приватної компанії розрахували в програмному комплексі АВК-5, всі необхідні документи, які б полегшили прийняття міським головою та депутатами рішення, щодо доцільності реалізації даного рішення.

Етап №4. Отримавши від приватної компанії такі документи, як: зведений кошторисний розрахунок вартості об‘єкта будівництва, локальний кошторис на будівельні роботи та підсумкову відомість ресурсів, я їх разом із супровідним листом передав міському голові та попросив їх вивчити, а також винести на розгляд постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, обліку, бюджету, фінансів та цін для прийняття рішення щодо виділення необхідного фінансування. Саме цікаве, що вартість таких робіт в цінах на квітень поточного року складає близько 310 тис. грн. до даної цифри необхідно ще додати фінансування на виготовлення проектно-кошторисної документації і у підсумку ми матимемо приблизно 350 тис.грн. Якщо шукати виконавця робіт не в «ручному» режимі, а через тендерну процедуру чи процедуру «Прозоро», то ми маємо всі шанси на зменшення суми. Міський голова прислала відповідь, що дане питання буде розглянуто на згаданій комісії за моєї участі. На комісію я дійсно попав, але по збігу певних обставин, а не по цільовому запрошенню, просто колега Владислав Кіча як лідер фракції «Укроп» не зміг бути присутній на зустрічі і мене запросили замість нього як заступника очільника фракції.

Етап №5. Потрапивши на засідання комісії, я побачив , що підготовлені мною матеріали до членів комісії не потрапили і вони взагалі про моє питання нічого не знають, вірніше знаю тільки з моїх слів. Спробувавши донести проблему мікрорайону «Газовий» до присутніх голів фракцій, депутатів бюджетної комісії та міського голови я наштовхнувся на позицію, що ознайомитися з розподілом профіциту я можу, а ось внести до нього свої зміни я не зможу. Цікаво - хто вирішував, які матеріали та в якій черговості подавати на розгляд комісії, а які відправляти на «свалку історії»…

Етап №6. За день до позачергової сесії, я ініціював розгляд проблеми безпосередньо на місці на вулиці Польовій. Проблему ми вивчали разом з представниками двох політичних сил, яких не можна запідозрити в симпатіях одна до одної - це Радикальна партія та партія Опозиційний блок, але трапилося «чудо» і представники цих партій погодились підтримати виділення фінансування на дану вулицю. Як говорять - куй залізо доки гаряче, тому ми в трьох поїхали на прийом до міського голови, де спробували донести своє бачення проблеми та акцентували увагу, що між нами та іншими депутатами, які надали нам свою підтримку в телефонному режимі є порозуміння в питанні необхідності виділення фінансування на дану вулицю в розмірі 350 тис. грн. Міський голова відповіла коротко і ясно - на сесії я переконаю депутатів не підтримувати дану ініціативу. І що тут говорити - вона свого домоглася. Отак би завжди міський голова виконувала свої обіцянки, особливо ті, які роздавала громаді під час виборів. На кшталт заборони руху вантажівок по вулиці Перемоги,будівництво аптечного пункту та медичної амбулаторії в мікрорайоні «Газовий», так ні, як ми бачимо - обіцянки виконуються вибірково по одному міському голові відомому алгоритму.

Етап №7. Безпосередньо на сесії вношу пропозицію поставити на голосування питання щодо виділення 350 тис. грн. на покращення дорожнього покриття вулиці Польової від вулиці Чехова до вулиці Костянтинівської. Міський голова ставить дану пропозицію на голосування і, нажаль, даній пропозиції забракло підтримки трьох депутатських голосів і, як результат, вона була провалена. Шкода , що ті депутати, які обіцяли перед сесією свою підтримку в цьому питанні або ж не прийшли на сесію, а хто прийшов сказав – «вибач, змінилися обставини мов мене обложили і поставили в такі умови, що я ніяк не можу виконати свою обіцянку в частині підтримки». Я не знаю, чи був тиск на даних депутатів, чи вони це вигадали, щоб прикритися тиском та не йти в супереч волі міського голови, але я знаю точно не потрібно боятися тих, хто голосує «ЗА» або «Проти», потрібно боятися тих хто голосує «і нашим і вашим»…

Етап №8. 17 липня проблему вулиці Польової обговорив безпосередньо на теренах міста Прилуки з одним з депутатів Чернігівської обласної ради, який саме з цього питання відвідав наше місто, та попросив у нього сприяння у вирішенні нашої проблеми на рівні області. Який буде результат побачимо в майбутньому.

Етап №9. 17 липня мав діалог щодо вулиці Польової з народним депутатом України Дмитренком Олегом Миколайовичем, якого я також попросив порушити проблему нашої вулиці перед головою Чернігівської обласної адміністрації. Народний депутат пообіцяв надати посильну підтримку у вирішенні нашого питання.

Епілог. Тому, шановні мешканці вищезгаданих вулиць, якщо Вам дійсно болить дана проблема, то досить сидіти за парканами своїх домоволодінь - виходьте, об‘єднуйтесь та давайте разом відстоювати інтереси нашого міста в цілому та мікрорайону «Газовий» в зокрема, мій телефон - 050-262-25-68. Громадо, після революції «Гідності» ви послабили контроль за діями влади і як результат вашою думкою нехтують, а ваші проблеми нікого не цікавлять.

Окремо хочу подякувати тим депутатам, які мене цього разу підтримали та показали, що в них всередині є «металевий стрижень» який не зламати і не купити за 30-ть срібних монет. Беручи це до уваги, є надія, що для Прилук ще не все втрачено. Тому шановні колеги-депутати, незважаючи на приналежність до різних політичних сил, ми показали, що заради нашого міста та наших громадян ми можемо об‘єднатися та прийняти вірні рішення. Тому пропоную і надалі гуртуватися навколо ідеї співпраці на благо рідного міста та контролювати дії влади які іноді бувають дуже дивними та не зрозумілими. Можемо робити це як і цього разу або ж, як варіант, можемо зробити всередині міської ради об’єднання «За нові Прилуки» і координувати наші дії таким чином, щоб нам з Вами не соромно було ходити вулицями нашого міста і щоб ми завжди могли пояснити нашим мешканцям чому ми проголосували саме так, а не інакше.

З повагою, депутат Прилуцької міської ради Шевель Олег

Написати коментар

Поля з позначкою (*) обов'язкові. HTML-коди заборонені.