Міський голова ігнорує учасників бойових дій?

ЗАЯВА

ДО ГРОМАДИ М.ПРИЛУКИ, ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ВСІХ ПАТРІОТИЧНИХ СИЛ!

Запрошуємо патріотичні громадські організації, учасників бойових дій в АТО, учасників бойових дій в Афганістані, волонтерів та небайдужих громадян міста прийти на 15 сесію міської ради 7 скликання, яка відбудеться 28 липня 2016 року о 9-00 годині та підтримати Прилуцьку міську цільову програму підтримки осіб, мобілізованих до лав Збройних сил України та інших військових формувань України, учасників антитерористичної операції та учасників бойових дій в Афганістані та на території інших держав і членів їх сімей – мешканців міста Прилуки на 2016-2020 роки.

Після численних обіцянок міського голови Ольги Михайлівни Попенко та її заступників, на виконання вимог патріотичних громадських організацій, щодо організації надання учасникам бойових дій в зоні АТО належної та кваліфікованої психологічної, медичної та юридичної допомоги, шляхом прийняття єдиної програми, нас було проігноровано.


06.07.2016 року у відповідності до п.7 ч.2 порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики затвердженою Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. N 996 за підписом голів 4(чотирьох) громадських організацій, а саме Прилуцької міськрайонної громадської організації «ПРАВО НА ЗАХИСТ», громадської організації «СПОРТИВНО-БІЙЦІВСЬКИЙ КЛУБ В.ЛІЧМАН.В», громадської організації «ВЕТЕРАНИ АФГАНСЬКОЇ ВІЙНИ ТА УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ ПРИЛУЧЧИНИ» та громадської організації «ПРИЛУЦЬКА МІСЬКА СПІЛКА ОФІЦЕРІВ-ВЕТЕРАНІВ АФГАНСЬКОЇ ВІЙНИ ТА ВОЄННИХ КОНФЛІКТІВ В ІНШИХ ДЕРЖАВАХ», було направлено для обов’язкового розгляду, після опрацювання, обговорення та прийняття на сесіїї Прилуцьку міську цільову програму підтримки осіб, мобілізованих до лав Збройних сил України та інших військових формувань України, учасників антитерористичної операції та учасників бойових дій в Афганістані та на території інших держав і членів їх сімей – мешканців міста Прилуки на 2016-2020 роки.

За основу проекту програми було взято уже діючу другий рік в м.Ніжин програму підтримки учасників бойових дій. Основною метою прогами є систематизація прийнятих рішень про надання допомоги учасникам АТО на протязі 2014-2016 роки, визначення відповідальних за виконання, прозорого та цільового виділення коштів та обов’язкового щоквартального звітуванню перед громадою міста. Міський голова Попенко О.М. маніпулюючи свідомістю громади, одноосібно прийняла рішення, надавши відповідь, що прийняття програми є «нерозумним».

Третій рік в Україні іде війна на сході, де щодня захищаючи незалежність України гинуть наші герої-побратими, які власною кров’ю пишуть новітню історію неньки України. На даний час на сході в складі окупаційних військ знаходиться більше 700 танків та більше 1000 одиниць ствольної артилерії, що перевищує озброєння країн Європи і кожної хвилини може початися широкомасштабний наступ військ російського агресора.

Повернувшись зі сходу, 85% солдат мають посттравматичним стресовий синдромом та не мають можливість отримати психологічну допомогу із-за відсутності в структурах влади фахівця-психолога здатного спілкуватись з АТОшниками. Так само сталося із «афганцями», яких згадують, лише коли відмічають дату виведення військ з Афганістану. Цих людей війна змінила безповоротно, проте спільними зусиллями можна успішно трансформувати військовий досвід і набуті навички в успішне життя у суспільстві. Одна з трагедій війни – у солдата, який повернувся в мирне життя, є два шляхи: або він стане прекрасним прикладом для наслідування, або дійде до в’язниці чи самогубства. Люди, що побували в зоні АТО, це люди з новою ментальною реальністю. У них підвищене почуття справедливості, власне життя для них втрачає колишню цінність. Їх почуттями легко маніпулювати. Події в Мукачевому й під Верховною радою в останній день минулого літа - гірке тому підтвердження. У В’єтнамі загинуло 58 тис. американських солдатів, а протягом наступних десяти років понад 60 тис. звели рахунки з життям. Колишні солдати заповнили в’язниці(вони становили 50% усіх ув’язнених). Війна зруйнувала сім’ї, 90% сімейних пар не пройшли цього випробування. Кожна дружина, член сім’ї повинні знати, за якими правилами живе людина війни. Ці правила має вивчити кожен українець.

Гостро стоїть питання лікування колишніх солдат, який в екстремальних умовах мобілізуючи весь організм як фізично так і психологічно, виконував бойові завдання на повне виснаження. Демобілізувавшись, шпиталям колишні учасники бойових дій не потрібні і на місцевому рівні не надається належна медична допомога в стаціонарі із-за відсутності фінансування.

Така сама необхідність в кваліфікованій юридичній підтримці. Так в одному із батальйонів ЗСУ було засуджено за відсутності захисника (адвоката) до умовних термінів 5 військовослужбовців за втрату військового майна, під час бойових дій, так як у «паркетних» не має війни і всі накази написані по мирному часу. Лише шляхом аргументованого проведення розслідувань, вдалося зупинити подальше засудження солдат в військовій частині.

Крім того повідомляємо, що 19.07.2016 року рішенням Громадської ради м.Прилуки, було рекомендовано міському голові розглянути проект вищевказаної програми на сесії міської ради, але міський голова відмовилася це зробити.

Нам стало очевидно і зрозуміло, чому в м.Ніжин міський голова Лінник став координатором спілкування між учасниками антитерористичної операції та владою і підтримав в 2015 році програму. Так як його син в складі 41ОМПБ 1 танкової бригади з честю виконав свій обов’язок захищаючи на сході незалежність неньки України.

Вимагаємо розглянути на 15 сесії міської ради 7 скликання, яка відбудеться 28 липня 2016 року, Прилуцьку міську цільову програму підтримки осіб, мобілізованих до лав Збройних сил України та інших військових формувань України, учасників антитерористичної операції та учасників бойових дій в Афганістані та на території інших держав і членів їх сімей – мешканців міста Прилуки на 2016-2020 роки та прийняти за основу!

СЛАВА УКРАЇНІ!

Голова ради громадської організації
«Право на захист»
Ярослав Сьомка

Заступник голови громадської організації
«Право на захист»,
координатор 4 (чотирьох) громадських організацій
Сергій Цибенко

Написати коментар

Поля з позначкою (*) обов'язкові. HTML-коди заборонені.