Сусід друг чи ворог?

Нерідко до Громадської організації «Право на захист» звертаються мешканці нашого міста та району з приводу ситуаціі, коли сусіди, не зважаючи на інших мешканців, роблять все, що їм забагниться. Чи це ремонт до пізньої ночі, чи веселі святкування до самого ранку, чи розкидання сміття по цілому під’їзду, чи провокування на конфлікт… Одне слово, живуть, як хочуть, не зважаючи на інтереси та права своїх сусідів.

Якщо Вам не пощастило і у Вас є нестерпний сусід, радимо Вам ознайомитись з порадами для того, щоб не виникало проблем та конфліктів з сусідами:

• Поговоріть з сусідом,поясніть що Вам заважає та як це варто виправити. Краще проводити бесіду не біля дверей, а запросити його до себе в гості.

• Запропонуйте йому спільну роботу, проект по вашому дому, під’їзду, поверху (прибирання, охорона, ремонт і.т.п.),вулиці. Тобто, тут головне завдання- подружитися із сусідом та в дружній атмосфері пояснити, що варто поміняти. Домовтесь про спільні правила для вашого поверху, під’їзду,чи вулиці, при чому спочатку запитайте у сусіда, щоб він хотів, щоб ви робили, або не робили, а потім м’яко зазначте свої прохання.

• Знайдіть, що можна зробити приємне вашому сусіду, бо набагато краще жити із сусідом другом, а ніж мати ворога біля себе і жити з ним багато років.

• Часто найголовнішою помилкою «утихомирення» сусіда є те, що ми хочемо це зробити як найшвидше. Інколи, все ж таки варто передбачити успішний результат «утихомирення» через місяць, два, щоб дізнатися про сусіда, допомогти йому та подружитися. Тому, не варто поспішати, а розробити план роботи із сусідом і щоденно його реалізовувати. Бо, проблема в поганих сусідах – це лише проблема у відносинах. Як тільки ви налагодите дружні відносини з сусідом – у вас буде чудовий мешканець вашого дому!

• Поліція – це дуже крайній захід! Варто пам’ятати, що якщо за недуже серйозної ситуації ви викликаєте поліцію – практично на 99% сусід стане вашим ворогом. Ніхто не любить такої форми врегулювання конфліктів. Ми пропонуємо викликати поліцію лише тоді, коли безпосередньо відбувається злочин!

• Знайдіть союзників: дізнайтесь, чи є ще сусіди, яким заважає жити ваш сусід, знайдіть особу, яка користується повагою та може авторитетно вплинути на вирішення ситуації, не долучаючи юристів чи адвокатів.

• Розробіть з однодумцями план, як заспокоїти сусіда. Знову ж таки, це робити краще не у формі скарг і погроз, а у формі дружби. Як правило, людина, якій роблять добро з часом починає відповідати добром…

Ми з порозумінням відносимось до того, що це нелегкі поради, і можливо їх не просто буде виконувати… але якщо у вас є сусід, який не дає вам нормально жити, і ви все перепробували, можливо, варто попробувати по- дружньому…

По матеріалам юридичного интернет-ресурсу "Протокол"

Написати коментар

Поля з позначкою (*) обов'язкові. HTML-коди заборонені.