Чи повинні діти утримувати батьків?

Як тільки ми починаємо бесіду про аліменти з прилучанами в ГО «Право на захист» , обговорюємо нагальні питання, то зразу спадає на думку картина такого собі батька-порушника,бідолашних дітей та втомлену дружину від постійних війн за кожну копійчину. Та нам ніколи не замислюємось,що це  тільки одна сторона нашого життя. Чинним Сімейним кодексом України передбачено порядок утримання повнолітніми дітьми своїх батьків,що стали непрацездатними. І як не дивно, випадків ігнорування дітьми своїх батьків стає все більше.

Законодавчо закріплена норма щодо обов’язку дітей допомагати своїм батькам похилого віку як матеріально так і фізично не може бути піддана жодному сумніву чи коливанням. Проте, багато хто з  повнолітніх цього і не розуміє і взагалі не надає цьому якогось важливого значення. Батьки залишаються покинутими,без так важливої підтримки своїми дітьми.

Тож, давайте розберемось, як діяти в таких випадках.

Сімейний кодекс України наголошує,що обов’язок утримання батьків покладається виключно на повнолітніх дітей, або які у віці 18 років були одружені. Також, претендувати на таке утримання можуть непрацездатні особи (які досягли пенсійного віку) чи інваліди.

В судовому порядку розглядається вимога щодо матеріальної допомоги та її розмір, при цьому враховується матеріальне становище та забезпечення батьків. Рішення щодо розміру стягнення аліментів може бути винесено як і твердій грошовій сумі так і у відсотковому відношенні до доходів дітей. Батьки також можуть претендувати на додаткові стягнення у випадку тяжкої хвороби батьків, інвалідності чи немічні. При чому, аліменти мають право вимагати кожен з батьків окремо.

Якщо батьки були позбавлені батьківських прав чи ухилялись від утримання своїх дітей (несвоєчасна сплата аліментів),то це є підставою для звільнення дітей від утримання батьків. Але у виняткових випадках, все ж  таки, суд може винести рішення щодо стягнення аліментів  на утримання батьків строком,що не перевищує три роки.

Написати коментар

Поля з позначкою (*) обов'язкові. HTML-коди заборонені.